ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5991346
*
nr 599 1346
Spegel
1920-tal, höjd: 100
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:45:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 22:09:10
1
200 kr
10/9 12:43:58
2
150 kr
12/9 11:43:47
2
250 kr
12/9 14:45:42
1
300 kr
12/9 23:50:13
3
400 kr
13/9 09:59:02
1
500 kr
14/9 15:39:05
4
Vinnande bud
14/9 17:06:38
5
700 kr
14/9 17:09:31
6
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 599 1346
Spegel
1920-tal, höjd: 100
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/9 22:09:10 | 1 | 200 kr |
| 10/9 12:43:58 | 2 | 150 kr |
| 12/9 11:43:47 | 2 | 250 kr |
| 12/9 14:45:42 | 1 | 300 kr |
| 12/9 23:50:13 | 3 | 400 kr |
| 13/9 09:59:02 | 1 | 500 kr |
| 14/9 15:39:05 | 4 | Vinnande bud |
| 14/9 17:06:38 | 5 | 700 kr |
| 14/9 17:09:31 | 6 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



